Povídka o vladykovi Přemyslovi ukazuje, jak různorodá může být lidová tradice. Obsahuje náhled do představ a zvyků, které panovaly v pohanských časech. Jedná se o hrdinný příběh, jenž je doprovázen starostí o blízké a o krajinu kolem.

Elektronický rukopis knihy Přemysl – vladyka dávných dob (náhled do pohanských představ a zvyků) je dostupný v následujících podobách. Pro stažení klikněte na příslušný formát*. Úvod k příběhu si můžete také přečíst zde.

PDFAZW3 (Kindle) – EPUBMOBI

Jako další vysvětlení může posloužit krátká příhoda Přemysl a Lugudekos.


Obsah:

Úvod
V hlubokém lese
Zrození
Dětství
Cesta do neznáma
Na blatech
Smíření v šílenství
Slunce, pluh a Líska
Vojsko jezera
Nečekané přepadení
Odplata
Voj srdce světa
Znovu v hlubokém lese
Bylo, nebylo
Poznámky

K dalšímu čtení: Předkové po krajině, krvi a zvycích

Cena rukopisu je dobrovolná a má formu příspěvku. Záleží jen na vás, jak moc se vám příběh líbil. Při platbě můžete doplnit dodatečný popis se zpětnou vazbou, co se vám na příběhu nejvíce líbilo, popřípadě jaké příběhy by se vám v budoucnu nejvíce zamlouvaly (osudy některé konkrétní postavy, téma ze života Vindů, atd.). Pro zaplacení, popřípadě odeslání příspěvku, pomocí platební karty nebo PayPal účtu využijte prosím následující tlačítko.


*Elektronický rukopis je pod ochranou autorského práva a slouží pouze pro osobní použití. Rukopis a všechny jeho součásti (obsah) je zakázáno jakkoli šířit. Všechna práva jsou vyhrazena.

Autor: Přemysl Lúa Černý
Vydal autor jako elektronický rukopis,
2017, Lidice, Česká republika,
info@vindove.cz

Vrátit se zpět na hlavní stránku.